Dit artikel is niet meer leverbaar. Maak graag een andere keuze.

Prachtige volle rode wijn, die in de kelders van het domein is gerijpt (oogst 1997)

Costasera Amarone Classico DOC 1997 - Masi
Nu op dronk! bewaarpotentieel tot 2025! - HELAAS GEHEEL UITVERKOCHT!
De druiven van deze Amarone zijn de best geslecteerde druiven, die afkomstig zijn uit 6 verschillende wijngaarden van Masi, die zijn gelegen in de plaatsjes Marano, Negrar, Sant'Ambrogio en San Pietro in Cariano. Allen in het Valpolicella gebied rond Verona richting het Gardameer.

Diep robijnrode wijn. De geur is intens diep met hints van rood fruit en kersenjam. De smaak is vol, zacht en complex, met hints van rood fruit en vanille. 

De samenstelling van deze wijn is Corvina druiven 70%, Rondinella 25% en Molinara 5%.
De Amarone kent een speciaal produktieproces dat ook al in de tijd van de Romeinen werd gebruikt door de druiven na de oogst eerst in afgedekte tochtige ruimtes te laten indrogen. Eind januari hebben de druiven zo'n 35% van hun vocht verloren, waardoor de concentratie van suikers enorm is toegenomen.
Na dit indrogen van de druiven worden zij zacht geperst, waarna het gistingsproces bij een normale temperatuur van zo'n 15Cº in ca. 45 dagen op gang wordt gebracht. Het gistingsproces geschiedt deels in roestvrij stalen tanks en deels in Sloveens eiken vaten.
De verdere rijping van de wijn geschiedt gedurende 24 maanden voor 80% in Sloveens eiken vaten van 40-80hl en voor 20% in kleine barriques die voor 40% nieuw zijn, voor 30% een keer eerder zijn gebruikt, en voor 30% voor de derde keer worden gebruikt.
Deze wijn heeft een bewaarpotentie van 30-35 jaar.
 
WineSpectator
Druivensoorten
Houdbaarheid
Productiejaar
Inhoud per fles
Temperatuur op dronk
Herkomst
Smaaktype
 
 

Over ons

Heeft u vragen over Villa Fattoria? Hieronder treft u alle informatie over de werking van Villa Fattoria aan.
 

Actuele wijnen februari

Barbera d'Asti - Castello del Poggio
Barbera d'Asti - fruitige rode wijn uit Piemonte
9 .50
48 .00
Promis Toscana IGT - Ca'Marcanda - Gaja
Promis - Rode wijn uit Bolgheri van Angelo Gaja
28 .95
 

Best verkocht januari

Brunello di Montalcino DOCG 2007 - Tenuta Nuova - Casanova di Neri
Zeer hoog gewaardeerde Brunello di Montalcino van een van de beste wijnproducenten
67 .50
Brunello di Montalcino Riserva 2006 DOCG - Uccelliera
Geweldige Brunello di Montalcino Riserva oogst 2004 - 98/100 punten WineSpectator.
97 .50
32 .50