We laten u proeven wat wel en wat niet samengaat. Italië kent meer dan 400 verschillende kazen: Mozzarella di Bufala, Caciotta, Toma, (échte) Parmigiano Reggiano, Pecorino Toscana, Castelmano, Bitto, Goronzola etc. Er is zoveel! Wijn, kaas maar ook lekker brood, olijfolie en echte Aceta Balsamico di Modena. Na afloop weet u voldoende om vrienden en familie te verrassen. De kazen worden met zorg uitgekozen door het beroemde kaashuis l'Amuse uit Santphoort.
|
Voor wie?
|
Voor alle (Italiaanse) wijn- en kaasliefhebbers die graag al proevend meer willen weten over het thema. Voor de workshops is geen basiskennis nodig. Het gaat vooral om het proeven en genieten. Wij raden u aan om van te voren een klein hapje te eten.
|
|
Hoe vaak?
|
1 avond.
|
|
Hoe laat?
|
Van 19.30 - tot uiterlijk 23.00 uur
|
|
Waar?
|
'Villa Zwanenburg', Koninginneweg 86, Haarlem
|
|
Wat leert u?
|
We proeven (kleine beetjes) minimaal 8 soorten kaas en acht à tien verschillende wijnen. De vraag is steeds: "Welke wijn gaat het beste met welke kaas en waarom". U zult bij het samenstellen van uw eigen kaasplateau veel plezier hebben aan deze workshop.
|
|
Extra
|
U ontvangt een map met informatie over het thema en proefformulieren.
|
|
Kosten
|
€50 p.p.
|