Dit artikel is niet meer leverbaar. Maak graag een andere keuze.

Prachtige volle rode wijn, uit de prive kelders van de familie Bosciani, eigenaar Masi (oogst 1990)

Amarone Classico DOC 1990 - Cantina Privata - Masi
Helaas uitverkocht
De druiven van deze Amarone zijn de best geselecteerde druiven, die afkomstig zijn uit 6 verschillende wijngaarden van Masi, die zijn gelegen in de plaatsjes Marano, Negrar, Sant'Ambrogio en San Pietro in Cariano. Allen in het Valpolicella gebied rond Verona richting het Gardameer.

Diep robijnrode wijn. De geur is intens diep met hints van rood fruit en kersenjam. De smaak is vol, zacht en complex, met hints van rood fruit en vanille. 

De samenstelling van deze wijn is Corvina druiven 70%, Rondinella 25% en Molinara 5%.
De Amarone kent een speciaal produktieproces dat ook al in de tijd van de Romeinen werd gebruikt door de druiven na de oogst eerst in afgedekte tochtige ruimtes te laten indrogen. Eind januari hebben de druiven zo'n 35% van hun vocht verloren, waardoor de concentratie van suikers enorm is toegenomen.
Na dit indrogen van de druiven worden zij zacht geperst, waarna het gistingsproces bij een normale temperatuur van zo'n 15Cº in ca. 45 dagen op gang wordt gebracht. Het gistingsproces geschiedt deels in roestvrij stalen tanks en deels in Sloveens eiken vaten.
De verdere rijping van de wijn geschiedt gedurende 24 maanden voor 80% in Sloveens eiken vaten van 40-80hl en voor 20% in kleine barriques die voor 40% nieuw zijn, voor 30% een keer eerder zijn gebruikt, en voor 30% voor de derde keer worden gebruikt.
Deze wijn heeft een bewaarpotentie van 30-35 jaar.
 
Druivensoorten
Houdbaarheid
Productiejaar
Inhoud per fles
Temperatuur op dronk
Herkomst
Smaaktype
 
 

Over ons

Heeft u vragen over Villa Fattoria? Hieronder treft u alle informatie over de werking van Villa Fattoria aan.
 

Actuele wijnen mei

48 .00
Prosecco - Magnumfles 1,5 liter - Zonin
Feestelijke Magnum Spumante van 1,5 liter
25 .50
Insoglio del Cinghiale Toscana IGT - Tenuta di Biserno
Insoglio - Stijlvolle rode wijn met rijp rood fruit van Antinori
21 .95
 

Best verkocht april

Ornellaia Rosso Bolgheri Superiore DOC - Tenuta dell'Ornellaia
Ornellaia Rosso 2008, de absolute wijntopper
132 .50
La Poja monovitigno Corvino Veronese IGT 2005 - Allegrini
La Poja, een prachtige volle hoog gewaardeerde rode wijn uit de omgeving van Verona
81 .00