Min. besteleenheid: 3
22 .50
Inhoud : 750 ml.

Rosso di Montalcino - hoge waardering proefpanel

Rosso di Montalcino 2010 - Casanova di Neri
Zie ook in het artikel onze proefnotitie video - VOORINSCHRIJVING
Deze rode wijn, ook wel genoemd "baby brunello" komt uit één van de best aangeschreven wijngebieden te weten Montalcino in de omgeving van Siena. De Rosso di Montalcino wordt, net als de Brunello gemaakt van de Sangiovese grosso Brunello druiven.

Doordat de wijnstokken van deze druiven jonger zijn dan van de Brunello Sangiovese druiven is deze wijn wat minder zwaar dan de Brunello. De wijn rijpt één jaar op het vat en vervolgens minimaal zo'n twaalf maanden op de fles. De wijn kan het beste binnen vier tot vijf jaar na de oogst worden gedronken.

Deze wijn heeft in de Gambero Rosso één zwart glaasje gekregen.

Deze producent behoort tot de nieuwe generatie van Brunello producenten. Het bedrijf is gestart in 1971, toen Giovanni Neri het grootste domein in het Montalcino gebied kocht.

Het domein is totaal 39 ha groot en onderverdeeld in 4 wijngaarden.  De oudste wijngaard is 45 jaar oud. De wijngaarden liggen op een hoogte van ca. 350 meter boven de zeespiegel. Casanova di Neri behoort tot één van de beste producenten van de Brunello wijnen.

Nara zeggen zal de Brunello 2010 een van de allermooiste ooit worden. Ontdek nu deze top baby Brunello, de Rosso di Montalcino 2010.

Wijn spijs ombinatie:

Deze wijn werd gedronken tijdens de avond van de "amici del buon gusto" in combinatie met een ravioli alle nocci.

 
Productie
  • 60.000 fles/jaar
WineSpectator
Druivensoorten
Houdbaarheid
Productiejaar
Inhoud per fles
Temperatuur op dronk
Alcoholpercentage
Herkomst
Kwaliteit
Liefhebbers kochten ook
castello-d-albola-chianti-2.jpg
Chianti Classico Riserva - Castello d' Albola
Prijswinnende Chianti Classico Riserva
21 .50
vino-nobile-dei-fles.jpg
Vino Nobile di Montepulciano DOCG - Azienda Agricola Dei
De bekende rode topwijn - Vino Nobile uit het hart van Toscane.
18 .95
 

Proefnotitie Rosso di Montalcino - Casanova di Neri

Door Gabrielle Salvatore, Register Vinoloog en Italiaans wijnsommelier AIS
 

Over ons

Heeft u vragen over Villa Fattoria? Hieronder treft u alle informatie over de werking van Villa Fattoria aan.
 

Actuele wijnen februari

Barbera d'Asti - Castello del Poggio
Barbera d'Asti - fruitige rode wijn uit Piemonte
9 .50
Promis Toscana IGT - Ca'Marcanda - Gaja
Promis - Rode wijn uit Bolgheri van Angelo Gaja
28 .95
Possessioni Rosso - Rosso del Veronese IGT - Serego Alighieri
Heerlijke rode wijn uit Verona van het eeuwenoude domein Serego Alighieri
9 .50
 

Best verkocht januari

Brunello di Montalcino DOCG 2007 - Tenuta Nuova - Casanova di Neri
Zeer hoog gewaardeerde Brunello di Montalcino van een van de beste wijnproducenten
67 .50
Brunello di Montalcino Riserva 2006 DOCG - Uccelliera
Geweldige Brunello di Montalcino Riserva oogst 2004 - 98/100 punten WineSpectator.
97 .50