De wijngaarden van de druiven van deze mooie rosé liggen in Langhe (het gebied van de Barolo en Langhe wijnen) en Monferrato. Na de pluk gaat de most voor het gistingsproces in stalen tanks, waarna de wijn wordt gebotteld.
Deze rosé heeft een uitstekende structuur. De kleur is licht rood. Het bouquet is intens fruitig met hints van Morello kersen, rozen en aromatische kruiden. De smaak is goed van structuur en het zoet van rijpe druiven.
Icardi behoort, volgens Luca Maroni, tot één van de allerbeste producenten in Piemonte. Het bedrijf Icardi is opgericht in 1914. Zij beschikken over totaal 65ha. wijngaarden.
Luca Maroni heeft deze rosé gewaardeerd op 90/100.
Deze wat zwaardere rosé komt het beste tot zijn recht met pasta's en risotto met room en/of kaas.
Alternatieven voor dit product
Lees de proefnotities van het Buon Gusto proefpanel - Waardering 8 !
Een zalmkleurig rosé met een rode blos. Van deze rosé wil ik wel een druppeltje
achter mijn oor.
Frisse geur, bloemig met een bosaardbeitje, licht romig en wat kruiden. Complex
en fris.
De rosé glijdt losjes over de tong en tipt het zoete puntje even aan, vervolgens
schuiven de frisse zuren naar de voorgrond. Lekker fruitig, vol fris en body. Een
prachtige rosé met body.
Proefnotitie Bon Gusto Proefpanel: Josje van Oostrom
Kleur
Helder en diep van kleur, bijna robijnrood
Geur
Rijpe bessen, bloemig, vanille. Na schenking in een groter glas komt de lithcheesgeur je tegemoet!
Smaak
hint van teer, amandelen, licht zuurtje.
Afdronk
lekker lang voor een rose, licht prikkelend op de tong
Algemene indruk
Heerlijke, bijzondere rose neigend naar rode wijn. Wel zwaar, niet om zomaar in warme zon op te drinken. Wel heerlijk in nazomerzon afgelopen weekend. Een 8+ zou ik zeggen! Proeven dus als u eens wat anders wilt kwa rose.