Deze kwaliteitswijn heeft een extreem lang rijpings potentieel van meer dan 40 jaar bij buitengewone mooie oogsten.
Deze wijn is samengesteld uit 95% Langhe Nebbiolo en 5% Barbera druiven. De wijngaard Sorì Taldìn is gelegen in het plaatsje Barbaresco, gelegen nabij Alba in Piemonte.
De gisting van de wijn heeft in stalen vaten bij een teperatuur van 28º C gedurende 1 week en 18ºC voor een periode van 2 weken met de schillen plaats gevonden. Vervolgens vond de eerste rijping plaats in barriques gedurende een periode van 12 maanden. Alvorens de wijn werd gebotteld vond nog een verdere verfijning van de wijn plaats in grote eiken vaten voor een periode van 12 maanden.
De Sorì Tildìn wijngaard werd door Gaja in 1967 gekocht. De eerste oogst, als single vineyard, was in 1970. Sorì betekent top van de heuvel met zicht op het zuiden. Tildìn was de bijnaam van Angelo Gaja zijn grootmoeder, Clotilde Rey.
De beoordeling van WineSpectator is:
Langhe Sorì Tildìn 2004
95 points |
Incredibly perfumed, with chocolate, mineral and blackberry. Full-bodied, with amazing finesse, strength and balance. Long and beautiful. A return to the quality level of 2001. Best after 2011.—J.S.