Mannen met hoge bloeddruk hebben baat bij matige alcoholconsumptie

Mannen met een hoge bloeddruk die 1-2 alcoholhoudende consumpties per dag drinken lopen minder risico op hartfalen dan mannen met hoge bloeddruk die minder dan 1 glas per week drinken.

Onderzoekers van de Harvard Medical School in Boston gingen bij een groep van 5153 mannelijke artsen met een hoge bloeddruk na wat het effect is van matige alcoholconsumptie op het risico op hartfalen. De gemiddelde leeftijd was 58 jaar. 70% van de mannen in de onderzoeksgroep consumeerde 1-7 glazen alcoholhoudende drank per week.

In de loop van 18 jaar follow-up deden zich in de onderzoeksgroep 487 gevallen van hartfalen voor. Na correctie voor verstorende variabelen zoals leeftijd, roken, lichaamsgewicht, groenteconsumptiepatroon, lichaamsbeweging ed. berekenden de onderzoekers dat de groep die 1-4 glazen per week dronk een 11% lager risico op hartfalen liep dan de groep die <1 glas alcoholhoudende drank per week consumeerde. De groep die 5-7 glazen per week dronk had een 28% lager risico en de groep die 8 of meer glazen per week dronk, bleek een 62% lager risico op hartfalen te hebben.

Het effect van lichte tot matige alcoholconsumptie bij mensen met een hoge bloeddruk is nog niet vaak onderzocht. In januari 2008 werd een onderzoek van Beulens ea. gepubliceerd waarin was gevonden dat mannen met een hoge bloeddruk die een matige hoeveelheid alcohol consumeren een lager risico hebben op een hartaanval. Bovenstaande resultaten zijn hiermee in lijn.

Overmatige alcoholconsumptie heeft echter bij zowel mensen met een normale bloeddruk als bij mensen met een verhoogde bloeddruk een bloeddrukverhogend effect en dit is op zichzelf een risicofactor voor hart- en vaatziekten.

Bron: Djoussé L and Gaziano JM. Alcohol Consumption and Heart Failure in Hypertensive US Male Physicians. Am J Cardiol 2008; 102: 593-597 
 
 

 

Over ons

Heeft u vragen over Villa Fattoria? Hieronder treft u alle informatie over de werking van Villa Fattoria aan.
 

Actuele wijnen mei

48 .00
Prosecco - Magnumfles 1,5 liter - Zonin
Feestelijke Magnum Spumante van 1,5 liter
25 .50
Insoglio del Cinghiale Toscana IGT - Tenuta di Biserno
Insoglio - Stijlvolle rode wijn met rijp rood fruit van Antinori
21 .95
 

Best verkocht april

Ornellaia Rosso Bolgheri Superiore DOC - Tenuta dell'Ornellaia
Ornellaia Rosso 2008, de absolute wijntopper
132 .50
La Poja monovitigno Corvino Veronese IGT 2005 - Allegrini
La Poja, een prachtige volle hoog gewaardeerde rode wijn uit de omgeving van Verona
81 .00