Carmignano DOC van eeuwenoud wijnhuis Conte Contini Bonacossi uit Toscane
Donker robijnrode wijn. De wijn geeft in de neus rijke elegante intense enigszins zoete geuren van rood rijp fruit, hints van vanille, vers eikenhout. In de mond is de wijn vol, heerlijk rijp rood fruit, mooie zuurgraad met heerlijke zoete tannines in de lang aanhoudende afdronk.
De wijn is een blend bestaande uit 70% Sangiovese, 15% Cabernet Sauvignon, 5% Cabernet Franc en 10% Canaiolo.
De eerste oogst van de druiven van deze prachtige Carmignano wijn vond plaats in 984. De wijngaarden zijn gelegen in de Carmignano DOC(G), op een hoogte tussen de 150 en 200 meter. De ligging is zuid/zuid-west en zuid/zuid-oost. De grondsoort is vooral klei met kalksteen.
De werkzaamheden in de wijngaarden geschieden handmatig, ook de oogst geschiedt volledig met de hand, waarbij een intensieve selectie plaats vindt van de beste druiven. De oogst vindt plaats vanaf half september voor de Sangiovese druiven en in het eerste deel van oktober worden de andere druiven geoogst. Na de pluk worden de druiven zacht geperst. Zij ondergaan het vergistingsproces in grote stalen vaten onder een gecontroleerde temperatuur. De verdere rijping van de wijn vindt plaats in Frans eiken vaten van 25 hl. voor een periode van 12 maanden. Vervolgens wordt de wijn gebotteld. Op de fles ontwikkelt de wijn zich nog minimaal 3 maanden in de kelders van het domein.
De Carmignano DOCG was de eerste DOC(G) in Italië. Carmignano heft sedert 1988 de DOCG status. De wijn is gemaakt van 80% Sangiovese, 20% Cabernet Sauvignon. De wijn wordt al meer dan 300 jaar volgens deze regels gemaakt. Het eerste jaar dat de Villa di Capezzana werd gemaakt was 1925.
Capezzana maakt al wijnen in dit gebied sinds het jaar 804 na Chr. Het gebied is gelegen even ten westen van Firenze (Florence). De bodemsamenstelling is klei met kalk- en leisteen. De wijngaarden liggen Oost Zuid - Zuid / West op een hoogte van rond de 200 meter.
Carmignano wijn kan het beste worden gedronken bij pasta, of risotto gerechten met vlees saus, kipgerechten en antipasti, kleine hapjes kaas en worst.
Met de Barco Reale koopt u een Carmignano van de grondleggers van het Carmignano wijngebied, gelegen even ten westen van Florence/Firenze.