Coda di Volpe - autochtoon druivenras Campania - 3 trosjes Italiaanse sommeliers
Licht strogele wijn met zachte groenachtige reflecties. In de neus hints intense aroma's van peer, appel, ananas, mango, citrus en kweepeer en acaciahoning, en minerale en plantaardige noten. In de mond heerlijk fruitige sensaties delicaat, fris wit fruit, zacht en in de lange afdronk prachtige tonen van gedroogd fruit.
De Coda di Volpe druif (of te wel vossenstaart) is een zeer oud druivenras voor witte wijnen. In de tijd van de Romeinen werd al wijn gemaakt van deze druif. Dit druivenras komt ook voor op de vulkaan Vesuvius en wordt ook gebruikt voor de Lacryma Cristi Bianco.
De Coda di Volpe druiven (100%) komen van de Terredora wijngaard in Gesualdo gelegen in de Irpinia DOC (Provincie Avellino, Regio Campania). De druiven worden in de 2e helft van oktober met de hand geplukt. Na de pluk worden zij in de wijnmakerij zacht geperst en ondergaan zij het vergistingsproces onder een gecontroleerde temperatuur. Hierna wordt de wijn gebotteld en verfijnt zij nog minimaal 3 maanden op de fles in de kelders van het domein.
Coda di Volpe wijn/spijs combinatie advies: Perfect bij zomerse salades, vegetarische pastagerechten, pasta met vis of schepdieren, of groenteschotel.