93/100 punten James Suckling - Sangiovese - Merlot
Dieprode wijn met violetten reflecties. Het boeket is complex met fruitige hints van zwarte kersen, rode bessen, lichte hints van geroosterd brood en koffie. In de mond is de wijn mooi rond met
zijdezachte tannines die de wijn een evenwichtige structuur geven De Lucente is een wijn van grote elegantie en genot.
Lucente is de tweede wijn van Tenute delle Luce gelegen in Montalcino. De wijn is een blend van Sangiovese (85%) en Merlot (15%). De druiven worden met de hand geplukt en hierna zacht geperst. Het vergistingsproces geschiedt voor een periode van 12 dagen bij een maximale temperatuur van 28° C. De verdere rijping van de wijn geschiedt voor een periode van 12 maanden in Frans eiken barriques, 55% nieuw en 40% eerder gebruikte Frans eiken barriques en voor 5% in Amerikaans eiken vaten.
James Suckling: 93/100
Lots of blueberry, black currant and lavender aromas and flavors to this. Medium to full body, fine tannins and a fresh finish. Drink or hold. So long and refined. Extremely well done.