Primitivo - Orion - Masseria Li Veli 87/100 punten Parker - Harold Hamersma een 8!
Robijnrode wijn met purperen glinsteringen, in de geur aroma's van rijp rood fruit, zoals kersen, gevolgd door kruidige hints van kaneel en nootmuskaat. De smaak is vol, krachtig, zacht met een lang aanhoudende frisse afdronk.
De wijngaarden, geplant in 2000 zijn gelegen op een hoogte van zo'n 70 meter in kleiachtige steenachtige grond. De wijngaarden zijn gelegen nabij Cellino San Marco in het zuiden, de hak van Italië. De druiven worden eind augustus begin september met de hand geplukt. Voordat de druiven de pers in gaan worden deze nog verder op kwaliteit gecontroleerd. Bij de gisting van de most worden de druivenschillen regelmatig rondgepompt om een mooie volle kleur en een volle fruitige smaak te krijgen.
Primitivo, Orion van Masseria Li Veli heeft een rijping van 6 maanden ondergaan in eiken vaten.
Na de eerste gisting rijpt de wijn, gedurende 6 maanden, verder in Frans eiken barriques van 225 liter. Vervolgens rijpt de wijn nog, op de fles, zo'n 3 maanden na in de kelders van het domein.