Primitivo Manduria - San Marzano vervangen door Felline (betere prijs-kwaliteit)
Robijnrode wijn, krachtig, vol maar ook tegelijk elegant. In de neus een complex en intens boeket, met fruitige tonen van pruimen, kersenjam, licht kruidig en tabak, licht kruidig. In de mond is de wijn vol, zacht en rijk aan tannines, met in de lange afdronk heerlijke hints van cacao, koffie en vanille.
De Primitivo druiven komen van de zeer oude wijngaarden gelegen in de gemeenten San Marzano en Sava. Per ha zijn 5.000 stokken aangeplant. De grondsoort is veel rode aarde, met een fijne structuur, kalksteen en rotsige stenen. De beroemde rode tint van deze gronden is het gevolg van een grote hoeveelheid ijzeroxiden in de grond. In de wijngaarden liggen de temperaturen hoog tot zeer hoog met weinig neerslag. De beste leefomgeving voor de Primitivo druiven.
De druiven worden in de 2e helft van september met de hand geplukt. De druiven zijn dan al bijna "overrijp".
De vergisting geschiedt gedurende een preiode van 18 dagen in stalen vaten, bij een gecontroleerde temperatuur van 24-26 ° C. De verdere rijping van de wijn geschiedt voor een periode van 12 maanden in Frans- en Amerikaans eiken vaten.
De wijn is een perfecte begeleider van rood vlees, wild, voorgerechten. de wijn wordt ook wel ervaren/genoemd als meditatie wijn.